image

PeyamaKurd - Kürdistan Başkanı Neçirvan Barzani’nin Kürdistan Bölgesi Başkanlığı görevine başlaması dolayısıyla düzenlenen yemin töreninde katılan Irak Parlamentosu Başkanı Muhammed Halbusi, “Sayın Mesud Barzani, yarım yüzyıldır Kürt halkının haklarını elde etmesi için Mela Mistefa Barzani’nin izinde durmadan mücadele ediyor” ifadesini kullandı.

Irak Parlamentosu Başkanı Muhammed Halbusi buradaki konuşmalarında, “Neçirvan Barzani’yi kutluyorum. Erbil ve Bağdat ilişkilerinin geliştiği bir süreçte önemli bir seçim” sözlerine yer verdi.

Halbusi, Neçirvan Barzani’nin seçilmesinin Erbil-Bağdat ilişkileri açısından önemli olduğunu belirterek şunları dile getirdi, “Erbil ile Bağdat arasında hiçbir sorunun kalmaması için çözüm sürecini destekliyorum”

Öte yandan Kürt halkının haklarını elde etme mücadelesinde Başkan Mesud Barzani’nin rolüne değinen Halbusi, “Sayın Mesud Barzani, yarım yüzyıldır Kürt halkının haklarını elde etmesi için Mele Mustafa Barzani’nin izinde durmadan mücadele ediyor” şeklinde konuştu.

Halbusi, Kürdistan Bölgesi’nin güçlendiğini ve gelişmiş ülkelerle rekabet edecek duruma geldiğini de belirtti.