image

PeyamaKurd - Ezidi Kürtlerin Oruç Bayramı’nı vesilesi ile mesaj yayımlayan Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, Kürdistan ve dünya Ezidilerini tebrik etti.

Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, Ezidi Miri, Baba Şeyh, Ezidi Ruhani Meclisi ve terör kurbanlarının yakınlarının yanı sıra Kürdistan ve dünyadaki Ezidi kardeşlerimin bayramını kutladığını ifade etti.

Mesaj yayımlayan Neçirvan Barzani, terör örgütü IŞİD tarafından kaçırılmış Ezidilerin kurtarılması için mücadeleye devam edeceklerini belirterek, “Bu bayram ve gelecek bayramların huzura ve bütün kötülükleri sonlanmasına vesile olmasını umut ediyorum” sözlerine yer verdi.

Ezidi bölgelerinde hayatın normalleşmesini ve terör mağdurlarının inşa edilmiş ev, köy ve şehirlerine dönmesini umut ettiğini belirten Neçirvan Barzani şunları dile getirdi:

“Kürdistan’ın bütün farklılıkların vatanı olarak kalması amacıyla Kürdistan’da dini bileşenler arasında ortak yaşam ve hoşgörü kültürünün korunması için çabalarımızı devam ettireceğiz."