image

PeyamaKurd - Başbakan Mesrur Barzani tarafından kabul edilen Ezidi Miri Hazım Mir Tahsin Beg ve Baba Şeyh Ali İlyas, Ezidilere hizmet kapsamından bazı projelerin hayata geçirilmesinden dolayı Başbakan'a teşekkür etti.

Başkent Erbil'de bugün Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani, Ezidi Miri Hazım Mir Tahsin Beg ve Baba Şeyh Ali İlyas'ı kabul etti.

Kürdistan Bölgesi Hükümeti'nin Ezidi Kürtlerinin haklarının her zaman güçlü bir destekçisi ve savunucusu olduğunu ifade eden Başbakan Mesrur Barzani, Ezidilere daha fazla hizmet konusundaki kararlılığını vurguladı.

"Şengallilerin geri dönmesi için her çabayı gösteriyoruz"

Yapılan görüşmede Başbakan Mesrur Barzani, Kürdistan Bölgesi Hükümeti'nin, merkezi Irak hükümeti ve uluslararası toplumun işbirliği ve koordinasyonuyla Şengal’i yeniden inşa ve Şengalli göçzedelerin geri dönmeleri için her türlü çabayı gösterdiğini dile getirdi.

Öte yandan görüşmede Hazım Mir Tahsin Beg ve Baba Şeyh Ali İlyas ise, Şengal Anlaşması ve bölgedeki durumun normalleşmesinin yanı sıra Duhok’taki idari değişikliler ve bazı hizmet projelerin hayata geçirilmesinden dolayı Başbakan Mesrur Barzani’ye teşekkür etti.