image

PeyamaKurd - Ezidi Kürtlerin Cemayi (Cema) Bayramı dolayısıyla tebrik mesajı yayımlayan Başkan Mesud Barzani, “Ezidi kardeşlerimin tüm taleplerini var gücümle desteklediğimi vurgulamak istiyorum” ifadesini kullandı.

Ezidi Kürtlerin bayramına ilişkin mesaj yayımlayan Başkan Barzani, “Ezidi kardeşlerimin Cemayi Bayramı’nın gelişi dolayısıyla Ezidxan Miri, Baba Şeyh, Ezidi Ruhani Meclisi ve Kürdistan ve tüm dünyadaki Ezidi kardeşlerimi kutluyorum” sözlerine yer verdi.

Başkan Barzani, geçtiğimiz yıllarda Ezidilerin, teröristlerin zulümlerine maruz kaldıklarını kaydederek şu ifadelere yer verdi:

“Buradan Ezidi kardeşlerimin tüm taleplerini var gücümle desteklediğimi vurgulamak istiyorum. Şengal bölgesi başta olmak üzere Ezidilerin yaşamının normalleşmesinin önündeki tüm engel ve nedenlerin ortadan kalkması gerekiyor."

Ayrıca mesajında, Ezidilerin kendi yaralarını sarmaları gerektiğini söyleyen Başkan Barzani, Ezidilerin özgür bir şekilde kendi gelecekleriyle ilgili karar verebilmeleri gerektiğini dile getirdi.

Başkan Barzani, Kürdistan’da birlikte yaşam kültürünün güçlendirilmesine vurgu yaparak, “Ezidi kardeşlerimizin bayram ve kutlamalarını huzur ve mutluluk içerisinde geçirmelerini diliyorum” mesajında bulundu.