image

PeyamaKurd - Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını dolaysıyla başkent Erbil’de durumun kötüye gittiğini belirten Erbil Valisi Fersat Sofi, salgının yayılmasını engellemek için yeni kararların alınacağını ifade etti. 

Erbil Valisi ve Erbil Operasyon Odası yetkilileri, Koronavirüsle Mücadele Komisyonu ve Sağlık Bilim Kurulunu’nu ziyaret etti. 

Erbil Valisi Ferset Sofi, basına yaptığı açıklamada Kovid-19’a karşı yeni önlemlerin alınacağını ifade ederek, aksi taktirde başkentte önümüzdeki günlerde durumun daha da kötüleşeceğini vurguladı. 

Vali Sofi açıklamasında, “Koronavirüse karşı gereken her türlü karar alınacaktır. Kalabalık ortamlar oluşmasın diye sadece bazı yerler açık kalacak. Bu konuda insanlarımızdan anlayış ve yardım bekliyoruz” ifadesini kullandı. 

“Bir hayırsever Erbil Valiliği’ne 300 bin dolar bağışta bulunmuştu” diyen Sofi, “Biz de bu yardımı Koronavirüs sürecinde Erbil Sağlık Merkezi'nde görev yapan çalışanlar için bağışlama kararını aldık” dedi. 

Ayrıca Vali Sofi, bütün iş yerlerinin kapalı tutulacağını ifade eden Vali Sofi, Erbil’e giriş çıkışların da yasaklanacağını söyledi.