image

PeyamaKurd - Kovid-19’la mücadelede Başbakan Mesrur Barzani’nin rolüne övgüde bulunan Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), hükümetin iyi iş çıkardığını belirtti.

Kürdistan Bölgesi Sağlık Bakanı Saman Berzinci ile ortak bir basın toplantısı düzenleyen Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) temsilcisi, “Başbakan Mesrur Barzani, vatandaşlara sağlık hizmet ulaştırılmasında sürekli yardım etti” ifadesini kullandı.

DSÖ'den Kürdistan hükümetine tebrik!

Temsilci, DSÖ'nün büyük ve önemli bir heyeti olarak Kürdistan Bölgesi’ne geldiklerini belirterek, “Kürdistan Bölgesi Hükümeti salgınla mücadelede iyi iş çıkardı ve önemli işler yaptı. Kürdistan Bölgesi’nde ilk Omicron vakası tespit edildi, bu da hükümetin sağlık ekibinin bu başarısının göstergesidir” sözlerine yer verdi.

Kürdistan Bölgesi sağlık ekibinin DSÖ ekibiyle ortak çalışmalar yaptığını belirten temsilci, bunun da Kürdistan Bölgesi ve Irak’ta sağlık sisteminin gelişimi açısından önemli olduğunu kaydetti.

DSÖ'den Başbakana teşekkür!

Basın açıklamasında salgının devam ettiğinin altını çizen DSÖ temsilcisi, Kürdistan Bölgesi sağlık ekibi ve DSÖ arasındaki koordinasyonun önemine vurgu yaptı.

Temsilci açıklamasında Kovid-19’la mücadelede Başbakan Mesrur Barzani’nin rolüne övgüde bulunarak şu değerlendirmede bulundu:

“Özellikle Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani’ye teşekkür etmek istiyorum. Vatandaşlara sağlık hizmet ulaştırılmasında sürekli yardım etti. Sağlık Bakanı’na da DSÖ ile sağlanan bu iyi koordinasyondan ötürü teşekkür ediyorum.”