image

PeyamaKurd - Türkiye'de 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) cumhurbaşkanı adayı olan Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı adaylarının mitingler yaparak cefa çektiğine dile getirerek, "Ben burada ayak ayaküstüne atıp çayımı yudumlarken cefayı onlar çekiyor. Öyle de üzülüyorum hepsine" ifadesini kullandı.

19 aydır Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan Demirtaş, HDP tarafından 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday gösterilmesinin ardından kendisi için tahliye başvurusu yapıldı.

Seçimlere ilişkin Cumhurbaşkanı adaylarının mitingler düzenleyerek yorulduklarını ironi bir şekilde cevaplayan Demirtaş, Twitter hesabından paylaştığı yazıda “Ben burada ayak ayaküstüne atıp çayımı yudumlarken cefayı onlar çekiyor. Öyle de üzülüyorum hepsine” vurgusu yaptı.

24 Haziran seçimleri için Cumhurbaşkanı adaylarının mitingler yaptığına dile getiren Demirtaş, rahatının yerinde olduğunu belirterek şunları ifade etti, “Diğer cumhurbaşkanı adayları meydan meydan koşturup yorulurken, benim burada olmam büyük adaletsizlik. Ben burada ayak ayaküstüne atıp çayımı yudumlarken cefayı onlar çekiyor. Öyle de üzülüyorum hepsine! Bu adaletsizlikten dolayı kusuruma bakmasınlar, haklarını helal etsinler.”