image

PeyamaKurd- Halkarın Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Kürdistan Bölgesi’nde yapmış oldukları temaslara ilişkin, “Her yaptığımız görüşmede şuna vurgu yapıyoruz; çok geç kaldık!” İfadelerini kullandı. 

Pervin Buldan, yapmış oldukları görüşmelere dair şunları söyledi:

“Erbil’de dün Sayın Mesud Barzani, Sayın Neçirvan Barzani ve diğer siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları ile bir araya geldik. Yapmış olduğmuz görüşmelerde çok olumlu izlenimler almış olduğumuzu belirtmek isterim. Yapmış olduğumuz ziyaretin amacı Kürtler arasında birlik ve beraberliğin oluşturulması ve Kürt halkının bir an önce ulusal kongresini toplayarak, birliğini bir kamusal alanda ispatlamış olmasıdır.”

Buldan, “Her yaptığımız görüşmede şuna vurgu yapıyoruz; çok geç kaldık! Kürtlerin birlik ve beraberliğinin oluşmasının zamanı çoktan geçti. Özellikle de bu dönemde Kürt halkı üzerinden yapılmak istenenler Kürt halkına uygulanan zulüm, Kürt halkının maruz kaldığı baskılar ve yaşanan katliamlardan kaynaklı bir an önce birliğimizi ve beraberliğimizi oluşturmak durumundayız” dedi.