image

PeyamaKurd - Başkan Mesud Barzani, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkan Sezai Temelli ve milletvekilleri Feleknas Uca, Fatma Kurtulan, İmam Taşçıer ile Berdan Öztürk’ten oluşan heyeti Salahattin’de kabul etti.

HDP heyetini kabul eden, Başkan Barzani'ye  KDP Politbüro üyesi Fazil Mirani,  Kürdistan Bölgesi Hükümeti Dış ilişkiler Sorumlusu Sefin Dizeyi, KDP  İlişkiler Komitesi Sorumlusu Eli Hisên ve KDP yönetim konseyi üyeleri eşlik ediyor.

Heyete teşekkür eden Başkan Barzani, ziyaretlerinden memnun olduklarını dile getirdi. Görüşme basına kapalı bir şekilde sürüyor.

Erbil’de görüşme öncesi kısa bir açıklama yapan Sezai Temelli, “Sizi ziyaret etmek istedik. Burada geçireceğimiz 4 günü iyi değerlendirmek istiyoruz. Çok verimli geçirmeyi umuyoruz.  Burada olmak bizim için önemli bir sorumluluk ve büyük bir onurdur.  Önemli bir vesileyle buradayız. Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan da burada olmak istiyordu. Ancak geçirdiği önemli bir ameliyattan dolayı gelemedi. Size çok selamlarını getirdik” demişti.