image

PeyamaKurd- Başkan Mesud Barzani, bugün Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Genel Başkanı Bafil Talabani ile bir araya gelerek, siyasi süreci değerlendirdi. Yapılan görüşmede, Kürtlerin siyasi birliğinin değerlendirildiği bildirildi.

Başkan Barzani ve KYB Genel Başkanı Bafil Talabani’nin görüşmesine, Başbakan Yardımcısı Kubad Talabani ve Irak Dışişleri Bakanı Fuad Hüseyin’nin de katıldığı belirtilirken, Irak’ın içinden geçtiği süreç hakkında, siyasi değerlendirmelerin yapıldığı aktarıldı.

Tek bir duruş sergilenecek

Yapılan görüşmede, Kürt siyasi tarafların birliğinin sağlanması için fikir alışverişi yapıldığı aktarılırken, tarafların Irak ve Kürdistan Bölgesi'nin karşı karşıya olduğu zorluklara karşı Kürt siyasi taraflarının tek bir duruş sergilemesi için çalışması yönünde karar verilirken, bu temelde görüşmeleri de sürdürme kararı alındığı bildirildi.

Irak’ta siyasi sürecin karışık olması nedeniyle hassas bir süreçten geçilirken, Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Politbüro Sekreteri Fazıl Mirani, bugün konuya dair değerlendirmelerde bulunmuş ve “Iraklı tarafların tümünün gözü Başkan Barzani’de” demişti.