image

PeyamaKurd- Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Genel Başkanı Mesud Barzani bugün Pîrmam’da Kürdistan Parlamentosu’na seçilen 5. dönem vekilleri ile bir toplantı yaptı. Başkan Barzani, “Kürdistan halkına hizmet ederek halkın verdiği güven oyuna sahip çıkmalısınız” vurgusunu yaptı.KDPnin Irak ve Kürdistan seçimlerinde birçok mevzi kazandığını 2017’deki Ekim olaylarına rağmen Irak genelinde  birinci parti çıkmayı başardığını da hatırlattı.

KDP’nin seçimlerdeki başarısını büyük  ve önemli bir kazanım olarak ele alan Başkan Mesud Barzani, “Bu başarı partinin tavrı ve Kürdistan halkının KDP’ye karşı göstermiş olduğu vefanın bir göstergesidir. KDP’nin seçim sürecinde göstermiş olduğu performansı Kürdistan’ı geliştirmek ve dönüştürmek için de göstermesi gerek. Kürdistan halkına KDP’ye yeniden güvendiği için teşekkürü bir borç biliriz” ifadelerini kullandı.

Başkan Barzani, Kürdistan ile Irak arasındaki ilişkileri de masaya yatırarak, Bağdat’ın, Erbil’in iyi niyetle önerdiği “yönetimde ortaklık, yasamada ittifak ve kamuda denge” gibi üç temel prensiplere uymalarını umut ettiklerini tekrar belirtti.