image

PeyamaKurd - Irak Parlamentosu Başkanı ve yardımcılarının seçilmesiyle ilgili bir kutlama mesajı yayımlayan Başkan Mesud Barzani, seçimlerle iyi bir başlangıç yapıldığına dikkat çekti.

Başkan Barzani, oylamaya katılan tüm parlamenterleri kutlayarak, “Bu, siyasi süreci düzeltme, daha iyi ve istikrarlı bir gelecek ile demokratik bir ortaklık kurmak için çok iyi bir başlangıç” sözlerini kullandı.

Seçilen başkanları tebrik etti!

Başkan Barzani mesajında, Parlamento Başkanı ve yardımcılarının seçilmesinin siyasi süreç açısından önemine değinerek şu ifadelere yer verdi:

“Irak Parlamentosu Başkanı ve iki yardımcısının seçilmesi siyasi süreç açısından önemliydi. Bu vesile ile Sayın Irak Parlamentosu Başkanı Muhammed Halbusi ve yardımcıları Hakim Zamli ve Şaxewan Abdullah’ı kutluyorum."

"Tüm dostları ve siyasi tarafları kutluyorum"

Ayrıca mesajının devamında “Demokratik sürece katılan tüm dostları ve siyasi tarafları kutluyorum” diyen Başkan Barzani, şu açıklamalarda bulundu:

“Bugün Irak Parlamentosu’nda atılan adımın, yeni bir başlangıç olmasını, zorlukları ve anlaşmazlıkları aşma konusunda bir imkan yaratmasını, bileşenler arasında uzlaşma ve müesses bir devletin kurulmasına bir kapı aralamasını umuyorum.”