image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, dünya Ezidilerinin yeni lideri seçilen Mir Hazım Tahsin Beg’i tebrik etti.

Başkan Barzani, Kürdistan Bölgesi’ndeki birlikte yaşam ve farklı renklerin kardeşliğine vurgu yaparak, esaret altında bulunan Ezidilerin yuvalarına dönmeleri için çalışmaların sürdürüleceğini ifade etti.

Başkan Barzani, Mir Hazım Tahsin Beg’i tebrik eden açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Ezidilerin yeni lideri seçilmenizden dolayı, sizi en içten duygularımla kutlarım. Yeni görevinizde başarılar dilerim. Yeni görevinizle birlikte büyük sorumluluk taşıyorsunuz. Şu ana kadar hala çok sayıda Ezidi, kamp hayatında yaşıyor ve yuvasına dönemiyor. Ezidilerin sırtındaki bu ağır yükü hafifletmemiz için birlikte hareket etmeliyiz.

Daha önce sizlere destek çıktığımız gibi bundan sonra da Ezidi kardeşlerimize desteklerimiz devam edecektir. Esaret altında bulunan Ezidi kardeşlerimizi geri getirmek için elimizden geleni yapmaya hazırız. Ayrıca Ezidi kardeşlerimizin rahatça yurtlarına dönebilmeleri ve yaşadığı bölgeleri daha yaşanabilir hale getirmek için çalışmalar yapacağız.

Ezidi kardeşlerimizle birlikte diğer farklı etnik gruplar ve milletlerin Kürdistan Bölgesi’nde her zaman barış ve huzur içerisinde birlikte yaşayacağını bir kez daha vurgulamak istiyorum.”