image

PeyamaKurd - Ezidi Kürtlere yönelik bir mesajda bulunan Başkan Mesud Barzani, “Kürdistan’daki ve dünyadaki tüm Ezidi kardeşlerimin bayramlarını en içten dileklerimle tebrik ediyorum” ifadesini kullandı.

Çarşema Sor vesilesiyle bir mesaj yayımlayan Başkan Mesud Barzani, “Kürdistan’daki ve dünyadaki tüm Ezidi kardeşlerimin bayramlarını en içten dileklerimle tebrik ediyorum; mutluluk ve neşe diliyorum” dedi.

Ezidi Kürtlerin dini yılbaşı olarak kabul edilen “Çarşema Sor” her yıl nisan ayının 13'ünü izleyen ilk çarşamba kutlanıyor. 

"Ezidilerin yaralarını sarılması için birlikte çalışmalıyız"

Başkan Barzani, Ezidilerin Kürdistan halkının gerçek bir parçası olduğunu dile getirerek, “Ezidi kardeşlerimin yaşadıkları acıları hissediyorum ve onların taleplerini tüm gücümüzle destekliyorum” sözlerine yer verdi.

Yayımladığı mesajında Ezidi Kürtlerin bir an önce ve özgürce topraklarına dönmesini umduklarını kaydeden Başkan Barzani, Ezidilerin yaralarının sarılması için birlikte çalışmaya ihtiyaçları olduğunu kaydetti.

Ayrıca mesajında “Kürdistan birlikte yaşamın ülkesidir” diyen Başkan Barzani, bu zenginliğin korunması gerektiğine dikkat çekti.

Başkan Barzani, “Tüm bayram ve etkinliklerinizin mutluluk ve huzur içinde geçmesini umuyor, müreffeh kalmanızı diliyorum” dedi.

Öte yandan, Çarşema Sor nedeniyle yarın Kürdistan Bölgesi'ndeki tüm resmi kurum ve okullarda tatil ilan edildi.