image

PeyamaKurd - Ezidi Kürtlerin dini yılbaşı olarak kabul edilen “Çarşema Sor” dolayısıyla Başkan Mesud Barzani, bir mesaj yayınladı.

Başkan Mesud Barzani, Kürdistan Bölgesi ve tüm dünya Ezidilerini Çarşema Sor dolayısıyla tebrik ederek, Kürdistan’ın birlikte yaşam ülkesi olduğunu ve bu kültürün daha da geliştirilmesi gerektiğini ifade etti.

“Çarşema Sor” bayramı vesilesiyle Başkan Barzani’nin yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verildi, “Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla, Ezidilerin dini yılbaşı olan Çarşema Sor’un gelişi vesilesiyle Kürdistan ve tüm Dünya’daki Ezidi kardeşlerimi en sıcak duygularımla kutluyor, mutlu bir yaşam diliyorum. Geçtiğimiz yıllarda Ezidi kardeşlerim teröristlerin zulmüne ve tarihte yaşanmamış birçok zorluğa maruz kaldılar.

Burada tekrar vurgulamak istiyorum ki, elimden gelen tüm imkanlarla işlenen suçlara karşı Ezidi kardeşlerim taleplerini destekliyorum. Ezidilerin geleceklerini belirlemeleri, yaralarını sarmaları ve göçlerin son bulması için tüm tarafların destek olması gerekiyor.

Bu vesileyle, Ezidi kardeşlerimi ve diğer tüm oluşumları temin ediyorum ki,  Kürdistan birlikte yaşam ülkesidir. Bu zengin kardeşlik kültürünün geliştirilmesi gerekmektedir. Tüm bayram ve kutsal günlerini mutluluk içerisinde yaşamanızı ümit ediyorum. İyilik ve güzellikler içinde kalın.”