image

PeyamaKurd- Kürdistan Demokrat Partisi (KDP), bugün Başkan Mesud Barzani’nin katılımıyla Süleymaniye’de 30 Eylül’de yapılacak seçim propagandası kapsamında bir program gerçekleştirdi.

Başkan Barzani’nin Kürdistan Parlamento seçimlerinde başarı elde edilmesi durumunda büyük reform ve değişimlere imza atacaklarını açıkladı.

Mesud Barzani, “Önümüzde kaderimizi tayin edecek bir seçim var. Allah’ın izniyle KDP başarı elde ederse büyük reform ve değişimler olacak” vurgusunu yaptı.

12 Mayıs’ta yapılan Irak Parlamento Seçimlerini hatırlatan Başkan Barzani, Seçimler, KDP’nin ne denli önemli bir konuma sahip olduğunu gösterdi. Birçok kesim KDP’nin yenilgisini bekliyordu. Fakat üyelerimiz ve taraftarlarımızın destek ve çalışmasıyla talepleri yerine gelmedi. KDP, Irak’ın genelinde seçimlerde başarı elde eden tek parti oldu.

Sorunların her daim barışçıl ve karşılıklı anlamayla çözülmesini istiyoruz. Ancak bu amaçlarımızdan geri adım attığımız anlamına gelmiyor. 30 Eylül’de yapılacak seçimler kendi kaderimizi tayin etmesi anlamına geliyor. Bunun için de KDP istediğiniz gibi size hizmet edecektir. Size söz veriyoruz size karşı her zaman samimi ve doğru olacağız. Gücümüz yettiğince size hizmet edeceğiz” ifadelerini kullandı.