image

PeyamaKurd - Başbakan Mesrur Barzani, Erbil'deki restoran saldırısı zanlılarının Asayiş ve Anti Terör Güçleri tarafından yakalanmasın yönelik yazılı bir açıklama yayımladı.

Emniyet güçlerini kutlayan Başbakan Barzani, Kürdistan Bölgesi halkına teşekkür ederek, “Kürdistan Bölgesi bu yılmaz evlatlarının emeği ve vatandaşların yardımıyla, bir huzur ve istikrar merkezi olmaya devam edecektir” dedi. 

Başbakan Mesrur Barzani, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

Erbil’de bir restoranda gerçekleştirilen ve maalesef bir Türk diplomat ile 2 Kürdistan Bölgesi vatandaşının yaşamını yitirdiği terör saldırısının zanlılarını en kısa sürede yakalayan Kürdistan’ın  Asayiş, Anti Terör  ve tüm emniyet güçlerini en içten dileklerimle kutluyorum.

Bu başarı, emniyet güçlerinin Kürdistan Bölgesi’nin huzurunu koruma konusundaki kararlılık ve geceler boyu uykusuz çabalarının ürünüdür. Emniyet kurumlarına hiçbir zaman destek ve yardımlarını esirgemeyen Kürdistan Bölgesi vatandaşlarına teşekkürlerimi sunuyorum.

Kürdistan Bölgesi bu yılmaz evlatlarının emeği ve vatandaşların yardımıyla, bir huzur ve istikrar merkezi olmaya devam edecektir.”