image

PeyamaKurd - Başkent Londra'da temaslarını sürdüren Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani, İngiltere Eğitim Bakanı Nedim Zehawi ile bir araya geldi.

Başbakan Mesrur Barzani, İngiltere kabinesindeki tek Kürt olan Eğitim Bakanı Nedim Zehawi ile ikili ilişkileri konuştu.

"Kendisiyle ve hizmetiyle gurur duyuyoruz”

Yapılan görüşmede taraflar, eğitim ve öğretim konularının yanı sıra toplumun ilerlemesinin eğitimin önemi ve İngiltere’nin eğitim tecrübesinden istifade edilmesini değerlendirdi.

Kürdistan Bölgesi’nde eğitim-öğretim alanındaki reformların desteklenmesine vurgu yapılan görüşmede, Kürdistan Bölgesi’nde eğitim kalitesinin artırılması ve üniversitelerin bilim seviyelerinin yükseltilmesi üzerinde duruldu.

Görüşmenin ardından sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Başbakan, “Arkadaşım Kak Neim Zehawi'yi görmek her zaman bir zevktir. Kendisiyle ve hizmetiyle gurur duyuyoruz” dedi.

"Geleceğimize ciddi reform ve yatırım gerekiyor"

Başbakan, “Geleceğimiz ve çocuklarımızın geleceği, öğretmenlerimize, okullarımıza ve araştırmalarımıza ciddi reform ve yatırım gerektiriyor” ifadelerini kullandı.

Başbakan, Birleşik Krallık’ın mesleki kurslar, eğitim ve değişim alanlarında Kürdistan Bölgesi’ne yardımcı olabileceğini belirtti.