image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesi'de son günlerde meydana gelen olaylarla ilgili açıklama yayımlayan Başbakanı Mesrur Barzani, “Memur ve çalışanlarımızın hak arayışlarına asla karşı değiliz” diyerek birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

Kürdistan halkına yönelik birlik, beraberlik ve destek mesajı yayınlayan Kürdistan Bölgesi Başbakan Mesrur Barzani, son olaylalarla ilgili değerlendirmelere yer verdi.

"Barışçıl taleplerinden asla rahatsız değiliz"

Mesrur Barzani mesajında, “Her şeyden önce Kürdistan Bölgesi’nin memur ve çalışanlarının içinden geçtiği zorluklardan dolayı yaşadığı endişe ve üzüntüyü paylaşıyorum” direk şunların ifade etti:

“Memur ve çalışanlarımızın kendilerini ifade etmeleri ve barışçıl temeldeki hak taleplerinden asla rahatsız değiliz."

Başbakan, “Ancak Süleymaniye ve Halepçe vilayetlerinin sınırında gelişen olaylar, şiddete başvurulması niyetiyle mi başladı?” sorusuna “Bu tür şiddet olayları, ne Kürdistan vatandaşlarına hizmet ediyor ne de halkın meşru haklarını elde etmesini sağlıyor” yanıtını verdi.

"Sürekli borç alırak, bu borçları kim ödeyecek"

Mesajında, Kürdistan halkının tüm haklarını korumaya ve bu konuda üstelendikleri sorumluluğu yerine getirmeye kararlı olduklarını dile getiren Mesrur Barzani şu ifadeleri kullandı:

“Geçen yıllarda olduğu gibi, sürekli ama sürekli borç alırsak, bu borçları kim ödeyecek? Bizden sonraki nesiller bu tür zor durumlara düşmesin diye bu sorunları çözmek için çaba gösteriyoruz.”