image

PeyamaKurd - Akşam saatlerinde Belarus’tan Erbil’e getirilen göçmenlerle ilgili açıklamada bulunan Başbakan Mesrur Barzani, “Belarus-Polonya sınırında mahsur kalan vatandaşların selametle dönmesinden mutluyum” ifadesini kullandı.

Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani, Belarus-Polonya sınırındaki mahsur kalmış göçmenlerden dönmek isteyenleri geri getirmek için çalışmalarını sürdüreceklerini dile getirdi.

"Mahsur kalan göçmenlerin dönmelerinden mutluyum"

Resmi sosyal medya hesabından açıklama yapan Başbakan Mesrur Barzani akşam saatlerinde Belarus’tan Erbil’e getirilen göçmenlerle ilgili, “Belarus-Polonya sınırında mahsur kalan vatandaşların selametle dönmesinden mutluyum” dedi.

Başbakan, göçmenlerin hikayelerinin bu tür durumların tekrarlanmaması için çabalarına yardım ettiğini kaydederek, “Irak federal hükümeti ve ortaklarımızla evlerine dönmek isteyenleri getirme çalışmalarımıza devam edeceğiz” sözlerine yer verdi.

Ayrıca Başbakan mesajında, vatandaşların geri dönüşü için kolaylık sağlayan havalimanı çalışanlarının yanı sıra hükümet tarafları, sivil kuruluşlar ve gönüllülere teşekkür etti.