image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesi Bakanlar Kurulu, başkent Erbil'de Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani başkanlığında toplandı.

İngiltere’ye resmi ziyaretine ilişkin bilgi veren Başbakan Mesrur Barzani, İngiltere Başbakanı Boris Johnson, İngiltere eski başbakanları ve bakanlarla gerçekleştirdiği görüşmelere vurgu yaptı.

Bakanlar Kurulu toplantısında Başbakan, Londra'daki görüşmelerinde, İngiltereli tüm yetkililerin Kürdistan Bölgesi ile tüm alanlardaki ilişkilerini geliştirmeye hazır olduklarını vurguladıklarını aktararak Londra temaslarında ele aldıkları dosyalarla ilgili gerekli çalışmaları yürütmeleri için ilgili bakanlıkları görevlendirdi.

"1 ile 5 Nisan arasında bayram tatili"

Bakan Kurulu Sekreterliği ve Dış İlişkiler ofisi söz konusu dosyaların takibiyle görevlendirilirken, toplantının ikinci oturumunda yüksek öğretimle ilgili bazı dosyalar ele alındı.

Elektrik konusunun da gündeme geldiği toplantıda Başbakan, elektrik durumunun iyileştirilmesi için ilgili bakanlıkları görevlendirdi.

Toplantıda, yaklaşan Ramazan Bayramı, tebrik edilirken, 1 ile 5 Nisan arasında bayram tatili uygulamasının olacağı belirtildi.