image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani, Ezidi İşlerinden Sorumlu Danışmanı Şeyh Şamo’nun Kovid-19 nedeniyle yaşamını yitirmesi dolayısıyla başsağlığı mesajında bulundu.

Başbakan Mesrur Barzani, aynı zamanda danışmanı olan Şeyh Şamo’nun ailesine, yakınlarına ve tüm Ezidi toplumuna başsağlığı dileğinde bulunarak, Şeyh Şamo’nun ailesinin acısına ortak olduğunu ifade etti.

Başbakan mesajında, Şeyh Şamo’nun milliyetperver, çalışkan ve Ezidilerin önde gelen bir ismi olduğunu vurgulayarak, Şamo’nun Kürdistan halkının davasına gözle görülür bir hizmette bunduğunu ve her zaman Ezidi Kürtlerin haklarını savunduğunu dile getirdi.

Ayrıca mesajında Şeyh Şamo’nun barışçıl birlikte yaşamın güçlendirilmesinde önemli bir rolü olduğunu bildiren Başbakan şu ifadelere yer verdi:

“Yüce Allah onun ruhunu cennetle şâd etsin, değerli ailesine arkadaşlarına ve Ezidi kardeşlerime sabır versin. Ruhu şâd, yâdı iyi olsun."

Başbakan Mesrur Barzani’nin Ezidi İşlerinden Sorumlu Danışmanı Şeyh Şamo, Kovid-19 tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.