image

PeyamaKurd - Dizi ve filmleri internet üzerinden aboneliklerle erişim sağlayan Netflix, en popüler 5 orijinal dizisi listesini takipçileriyle paylaştı.

Newsweek’in haberine göre, Netflix en popüler 5 dizisi açıkladı. Listesinde özellikle 25 Aralık 2020'de yayımlanan Bridgerton'un dikkat çektiği belirtiliyor.

Bu habere göre, 63 milyon izleyici tarafından görüntülenen dizi, Netflix listesinde gelmiş geçmiş en çok izlenen 5'inci dizisi oldu.

Tiger King, 64 milyon hanede izlendi

Netflix'in ilk 5 listesinde 64 milyon hanede izlenen Tiger King ise Bridgerton'un hemen üstünde yer alıyor. Yeni sezonu beklenen Stranger Things'in üçüncü sezonunun ise 64 milyon izlendiği belirtiliyor.

Ayrıca İspanyol yapımı La Casa de Papel'in 4. sezonu da paylaşılan verilere göre 65 milyon kişi tarafından izlenen dizi ikinci sırada yer alıyor.

The Witcher dizisi 76 milyon hanede takip edildi

Haberde bu liste içeride başrolünde Henry Cavill'in oynadığı The Witcher dizisi ise Netflix'teki ilk dört haftasında 76 milyon hanede takip edildi ve listenin zirvesinde bulunuyor.

Öte yandan konuyla ilgili Variety'nin geçtiğimiz ay paylaştığı verilere göre ise, 2020'nin en çok izlenen yapımları arasında Cocomelon, The Office, The Queen's Gambit gibi diziler başı çekiyordu.

Bu listenin sıralamasına göre en çok izlenen 5 dizinin sıralaması Cocomelon, The Office, The Queen's Gambit, Tiger King ve Ozark şeklinde sıralanmıştı.