image

PeyamaKurd - ABD Başkanı Donald Trump'ın, Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a bir mektup yazdığı ve Erdoğan'a, " İyi şeyler meydana gelmezse, sizi sonsuza kadar bir şeytan olarak göreceğim. Zor adam olmayın! Aptal olmayın!" dediği ortaya çıktı.

Mektubu sosyal medya hesabından duyuran isim ise Fox News spikeri Trish Regan oldu. 

Regan, mektubu şu sözler paylaştı:

"Başkan Trump'ın Erdoğan'a yazdığı mektubun bir kopyasını elde ettim. Trump, Erdoğan'ı, 'Sert adam olma! Aptal olma! Sözleri ile uyarıyor ve Suriye (krizinin) insancıl bir şekilde çözülmemesi halinde Türkiye ekonomisini mahvedeceğini söylüyor." 

İşte Trump’ın Erdoğan’a yazdığı o mektup:

"Sayın Başkan, İyi bir anlaşmaya varalım. Binlerce insanın katledilmesinden sorumlu olmak istemezsiniz ve ben de Türk ekonomisini mahvetmekten sorumlu olmak istemem - yapacağım. 

Rahip Brunson sürecinde küçük bir örneğini zaten size verdim. Bazı sorunlarınızı çözmek için çok emek sarf ettim. Dünyayı hayal kırıklığına uğratmayın. Harika bir anlaşma yapabilirsiniz. General Mazlum sizinle müzakereye hazır ve geçmişte asla vermedikleri tavizleri vermeye hazır. 

Bu işi doğru ve insancıl bir şekilde ele alır çözerseniz, tarih sizi iyi kaydedecektir. İyi şeyler meydana gelmezse, sizi sonsuza kadar bir şeytan olarak göreceğim. Zor adam olmayın! Aptal olmayın!

Sizi sonra arayacağım."