image

PeyamaKurd - Zelenski, Rusya’nın, saldırılarını artırmasına tepki göstererek, "Sivil ve önemli altyapıya kasıtlı füze saldırıları yapılıyor. Buralarda askeri tesisler yok" sözlerini dile getirdi.

Ukrayna'da Zaporijya, Dnipropetrovsk ve Sumi’de, Rus füzelerinin elektrik hatlarının geneline zarar verdiği açıklanırken, Harkov ve Donetsk bölgelerinde de elektrikler füze saldırıdan dolayı tamamen kesildi.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Rusya’nın, Donbas bölgesinde işgal ettiği alanlarda toprak kaybı yaşamasından sonra saldırılarını artırmasına sert çıkışlar yaparak, "Sivil ve önemli altyapıya kasıtlı füze saldırıları yapılıyor. Buralarda askeri tesisler yok" ifadesini kullandı.

Zelenski, düzenlenen saldırılar karşısında  Putin’in "Rusların ve Ukraynalıların tek bir halk" olduğu sözlerini eleştirerek, "Sivil ve önemli altyapıya kasıtlı füze saldırıları yapılıyor. Buralarda askeri tesisler yok. Harkov ve Donetsk’in tamamında elektrik yok. Zaporijya, Dnipropetrovsk ve Sumi’de elektrik akımlarında sorunlar yaşanıyor. Hala ’tek halk’ olduğumuzu mu düşünüyorsun?" dedi.