image

PeyamaKurd - Irak'taki patlamalara yönelik değerlendirmelerde bulunan İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Irak'ın başkenti Bağdat'taki saldırılar ile İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun açıklamalarındaki ortak hedefin yeni ABD Başkanı Joe Biden'ı İran'a karşı tuzağa düşürmek olduğunu iddia etti.

Zarif açıklamasında, Irak'ın başkenti Bağdat'taki saldırılar ile İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun açıklamalarındaki ortak hedefin yeni ABD Başkanı Joe Biden'ı İran'a karşı tuzağa düşürmek olduğunu belirtti.

Resmi sosyal medya Twitter hesabından paylaşımda bulunan Zarif, Bağdat'taki intihar saldırıları ve Netanyahu'nun Biden'ı tebrik mesajındaki İran'la ilgili sözlerine tepki gösterdi.

Bağdat saldırısını değerlendiren Zarif açıklamasında şunları dile getirdi:

"Bağdat'taki terörist saldırılar ve Netanyahu'nun yaptığı yalakalıkların hedefi ABD'de bir başkanı daha tuzağa düşürmek, bu şekilde Amerikalıların canını ve malını İran karşıtlığıyla heder etmektir. Netanyahu'nun acınası çaresizliğine rağmen İran'a karşı ortaya konulan aşağılık planlar başarısızlıkla sonuçlanacaktır."