image

PeyamaKurd - Fransa'nın Strazburg kentinde yer alan Avrupa Parlamentosu'nda konuşan Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, "Yunanistan'ın ulusal egemenliğine ve toprak bütünlüğüne karşı herhangi bir sorgulamaya tolerans gösterilmeyecek" ifadesini kullandı.

Bugün Avrupa Parlamentosu'nda yer alan habere göre, Ukrayna'daki savaşın Avrupa için bir dönüm noktası olduğunu söyleyen Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, kıtada yer alan diğer ülkelerin saldırgan tavırlarını artırabilecek eylemlerden kaçınılması gerektiği vurgulandı.

Yunan Başbakan açıklamasında, Türkiye'yi saldırgan tutumlu olarak nitelendirerek, "Bugün; potansiyel sorun çıkarıcıların taklit edebileceği her türlü oldu bittiyi önlemeyi Ukrayna'ya borçluyuz" sözlerine yer verdi. 

Ayrıca açıklamasında, "Kesin olan bir şey var ki yeni bir revizyonizme ya da emperyalist fantezilerin canlanmasına ihtiyacımız yok" diyen Miçotakis, "Şu da kesin ki; Yunanistan'ın ulusal egemenliğinin ve toprak bütünlüğünün herhangi bir şekilde sorgulanmasına tolerans gösterilmeyecek" ifadesini kullandı.