image

PeyamaKurd - Demokratik Partisi (HDP), 31 Mart'ta Türkiye’de yapılacak yerel seçimlerde yarışacak eşbaşkan adaylarını açıkladı.

Eşbaşkan adaylarını HDP Sözcüsü Saruhan Oluç düzenlediği basın toplantısıyla duyurdu.

Açıklanan adaylar şu şekilde:

DİYARBAKIR

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi: Hülya Alökmen Uyanık / Adnan Selçuk Mızraklı  

Kayapınar: Kezban Yılmaz / Necati Pirinççioğlu 

Hazro: Gülistan Ekti  / Ahmet Çevik

Kulp: Fatma Ay / Mehmet Emin Ay  

Kocaköy: Rojda Nazlıer / Kasım Pervane

Çermik: Makbule Çakın / Muharrem Şahin  

Çınar: Necla Tamriş / Ozan Kardaş

Dicle: Yasemin Üçer / Felat Aygören   

Ergani: Meryem Yıldız / Ahmet Kaya  

Hani: Cemal Satı

Sur: Filiz Buluttekin -Cemal Özdemir 

Bağlar: Zübeyda Zümrüt - Zeyat Ceylan 

Yenişehir: Belgin Diken -İbrahim Çiçek 

Lice: Salime Zingil - Tarık Mercan 

Silvan: Naşide Toprak- Abbas Hilmi Azizoğlu 

Bismil: Gülşen Özer - Orhan Ayaz 

Eğil: Gülistan Ensarioğlu - Mustafa Akkul 

VAN

 Van Merkez: Bedia Özgökçe Ertan - Mustafa Avcı

Tuşba: Ayşe Minaz / Yılmaz Berki 

Muradiye: Leyla Balkan / Yılmaz Şalan  

Erciş: Yıldız Çetin / Mahmut Pala 

Saray: Caziye Duman / Şahabettin Bilmez  

Bahçesaray: Gülistan Önver / Garip Aykut 

İpekyolu: Azim Yacan- Şehzade Kurt

Edremit: Gülcan Kaçmaz Sağyiğit - Seyfettin İtha 

Özalp: Dilan Öğrenci - Yakup Almaç 

Çaldıran: Leyla Adsak - Faruk Demir 

Başkale: Şengül Polat - Erkan Acar

Gürpınar: Rojbin Akdağ - Kemal Güler

Gevaş: Melek Arapoğlu- Veysi Şeker

 MARDİN

 Mardin Büyükşehir Belediyesi: Ahmet Türk - Figen Altındağ 

Nusaybin: Semire Nergiz -Ferhat Kut 

Kızıltepe: Nülifer Elik Yılmaz- Salih Kuday

Derik: Mülkiye Esmez -Mehmet Şerif Kıran 

Artuklu: Nurettin Turgay / 

Dargeçit: Mevlüde Çelebi / Ahmet İnci 

Mazıdağı: Nalan Özaydın / İbrahim Çoko 

Midyat: Rezan Tasman / Osman Demirci

KARS

 Kars Merkez: Ayhan Bilgen –  Şevin Alaca

Digor: Guljin Kaya / Mustafa Özyağcı 

Kağızman: Çiğdem Özlü / Memet Alkan 

Pazarcık: Münevver Subaşı / Ebubekir Erkmen 

Sarıkamış: Zeynep Çelik / Yaşar Aras 

MUŞ

Muş Merkez: Sibel Genç – Sırrı Sakık 

Bulanık: Eylem Suruca - Adnan Topçu

Malazgirt: Gülay Çelik - Erdal Çakar

Varto: Ülkü Baytaş  - Gıyasettin Aydemir

BATMAN

Batman Merkez: Songül Korkmaz - Sabri Özdemir

Bekirhan: Gülistan Sönük /  Fırat Karabulut 

Kozluk: Nazime Avcı / Ayhan Eren 

Beşiri: Felek Özbek / Mustafa Öztürk 

İkiköprü: Hatice Taş / Osman Karabulut 

Gercüş: Zeynep Aslan / Abdulkerim Kaya  

BİTLİS

Bitlis Merkez: Zekiye İlbasan - Faruk İşler

Tatvan: Serap Çakmak - Habip Yeşiltepe 

Hizan: Dilek Aslan / Erkan Çetin

Mutki: Belgin Korkmaz / İrfan Hülagü  

Ahlat: Leyla Aslanargın

HAKKARİ

Hakkari Merkez : Seher Kadiroğlu Ataş / Cihan Kahraman  

Esendere: Semra Aktan / Mustafa Işık 

Yüksekova: Remziye Yaşar - İrfan Sarı 

Çukurça: Hevidar Ertunç- Ebubekir Kanat 

Şemdinli: Felem Aker – Sami Beşer 

Büyükçiftlik: Gülcan Ceylan - Emin Bulgan 

AĞRI

Doğubayazıt: Yıldız Acar - Cesim Çakçı 

Diyadin: Hazal Aras - İhsan Yenigün  

Patnos: Müşerref Geçer / Emrah Kılıç 

Tutak: Selma Şahin / Baran Öztürk 

Taşlıçay: Betül Yaşar / Mehmet Umut Doğruer 

Eleşkirt: Derya Oğul / Rıfat Yerlikaya 

MALATYA

Arvguvan: Seda Gültüten- İlhan Yıldız,  

ARDAHAN

Göle: Nizamettin Öztürk /

ŞIRNAK

Şırnak Merkez: Nurcan Altürk / Hişyar Uysal 

Beytüşşebap: Sabiha Akdağ / Cahit Özkan  

Güçlükonak: Zilan Ecevit/ M. Emin kılıç

Kumçatı (Dergule): Zozan Aksu / Dursun Çakır 

Sırtköyü: Asiye Arslan / Mehmet Ballicak

Balveren: Zahide Erk / Musa Sidar 

Cizre: Mehmet Ziriğ - Berivan Kutlu 

Silopi: Adalet Fidan - Sülayman Şavluk 

İdil: Songül Erdem - Niyazi Çevrim 

Fındık Beldesi:  Ahmet İmre - Sevim İmre 

Uludere: Selahattin Ürün - Feride Yaman 

BİNGÖL

Genç: Şefika Doğan / Sadullah Ürkün 

Solhan: Ayşe kaya  / M. Sıdık Çeliker

Karlova: Evin Özen -Özkan Bingöl 

IĞDIR

Iğdır  Merkez: Eylem Çelik / Yaşar Akkuş 

Tuzluca: Ayşe Aras / Kemal Savaş  

Halfeli (Belde): Hasan Sefa

ERZURUM

Erzurum Büyükşehir: Barış Kemaloğlu

Tekman: Müzahit Karakuş / Yanes Çelik

Hınıs: Nurcan Felekoğlu / Bedir Fırat 

Karayazı: Melike Göksu / Burhanettin Şahin 

Karaçoban: Remziye Sönmez / Halit Oğun  

URFA

Viranşehir: Servet Kılıç / Hıdır Oktay  

Halfeti: Emel Çiftyürek / Abdurrahman Çiftçi  

Siverek: Emine Çetiner / Turan Tüysüz  

Birecik: Fatma Korkmaz / Hakan Arıcı  

ADIYAMAN 

Kömür: Zilan Erbay / Erkan Karataş  

Pınarbaşı: Meral Çalışkan / Hüseyin Uzun  

SİİRT

Gökçebağ (Belde): Serhat Çiçek 

Beğendik (Belde): Dijvar Ulaş

Kurtalan: Esmer Baran / Baran Akgül 

Kayabağlar (Belde): Netice Petek / Abdulkerim Polat

Baykan: Özden Yılmaz - Hekim Duva 

Ziyaret: Hevin Kınay / Hüsnü Sevimli 

ELAZIĞ 

Karakoçan:  Serap Doğan Mutlu / Mahmut Ercan  

Sarıcan: Mihriban Tağtekin / Bekir Polat

ERZİNCAN

Çağlayan: Özlem Demir - Veli Pınar Çağlayan