image

PeyamaKurd - Suudi Arabistan öncülüğünde Yemen’deki meşru hükümeti destekleyen Arap Koalisyonu bugün (Cumartesi) Hudeyde’deki el-Cabane sahilline düzenlenen operasyonda patlayıcı yüklü teknelerin imha edildiğini açıkladı.

Yemen hükümetine destek veren koalisyon, bölgede düşmanca operasyonlar ve yakın saldırılar gerçekleştirmek üzere hazırlanmış bomba yüklü 4 teknenin imha edildiğini duyurdu.

Koalisyon açıklamasında, “Koalisyon’un çalışmalarının, Babu'l Mendeb Boğazı ve Kızıldeniz’deki ticari hatların ve uluslararası ticaretin korunmasına katkı sağlıyor” sözleri kullanıldı.

Ayrıca açıklamada, Marib vilayetine bağlı Abdiya’da onlarca Husi teröristin etkisiz hale getirildiğini, sivilleri hedef almak için kullandıkları insansız hava araçlarının imha edildiğini ve Koalisyonun sivilleri korumaya devam edeceği de vurgulandı.

24 saat içinde Abdiya ve çevre köylerinde milislerin araç ve unsurlarını hedef alan 38 operasyonun gerçekleştirildiği belirtilen e-açıklamada, operasyonlarda 13 askeri aracın imha edildiği ve 150 terörist unsurun etkisiz hale getirildiği de belirtildi.