image

PeyamaKurd - Görevinden alınan ABD eski Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ile ilgili Amerikan Washington Post gazetesi köşe yazısında, Bolton’un kaostan başka hiçbir önemli kazanım elde etmediği belirtildi. Gazete, 'Bolton daha önce görevden alınmalıydı' diye belirtti.

Washington Post yazısında Bolton'un daha önce görevden alınması gerektiğine dikkat çekerek, Bolton'un kendinden sadece kaos ve kargaşa geride bıraktığını kaydetti.

Bolton’a ilişkin yazının devamında Bolton'un görevden uzaklaştırılmasının mantıklı bir girişim olduğunu ancak bu konuda geç bile kalındığını kaydetti. Bolton'un savaşçı politikasına da dikkat çekerek, Bolton'un Kuzey Kore ve İran ile müzakerelere karşı olduğunu hatırlattı.

Washington Post, Ulusal Güvenlik Danışmanlığı için Trump'ın daha esnek birini getirmek zorunda olduğunu da kaydetti. Trump dün Bolton'u Ulusal Güvenlik Danışmanlığı görevinden uzaklaştırdığını duyurdu.

Diğer taraftan Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'ı görevden almasının ardından ilk kez kamera karşısına çıkan Trump ise, Venezuela ve Kuzey Kore konularında görüş ayrılığı yaşadıklarını söylediği Bolton'ın yönetim içindeki başka kişilerle anlaşamadığını savundu, Bolton'ın Venezuela konusunda “çizgiyi aştığını” dile getirdi.