image

PeyamaKurd - Karadeniz'deki uluslararası gerilim sürerken Ukrayna Savunma Bakanı Aleksey Reznikov, 'Neptün' gemi savar füze sistemlerinin ülkenin güney sınırlarına bir an önce yerleştirilmesi için mümkün olan her şeyi yapacaklarını duyurdu.

Açıklamada bulunan Ukrayna Savunma Bakanı Aleksey Reznikov, ülkenin güney sınırlarına 'Neptün' gemi savar füze sistemlerinin konuşlandırılmasını planladıklarını belirtti.

Bakan Aleksey Reznikov, ülkenin güneyindeki Berdyansk bölgesine ziyareti sırasında açıklamada bulunarak şu ifadelere yer verdi:

"Bugün, 'Neptün' gemi savar füze sistemlerinin Ukrayna Donanmasının hizmetinde olduğunu söylemenin önemli olduğunu düşünüyorum. Yakın gelecekte bu sistemlerin ülkenin güney sınırlarını korumak üzere görevlendirilmesi için şahsen elimden gelen her şeyi yapacağım."

Ayrıca Bakan açıklamasında, Kiev'in Ukrayna Donanmasının genel potansiyelini güçlendirmeyi amaçladığına vurgu yaparak, bölgeye ziyaretinin ardından kentteki deniz üssü inşasının hızlandırılması talimatı vereceğini kaydetti.