image

PeyamaKurd - Rusya’nın Ukrayna’ya Kırım tarafından saldırması ihtimalini değerlendiren Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, Rusya’nın saldırıya geçmesi durumunda büyük savaşın başlayacağını ve ülkedeki hem erkek hem de kadınların seferber edileceğini ifade etti.

Fokus haber ajansına verdiği röportajda bulunan Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, Rusya'nın Ukrayna'ya Kırım tarafından saldırması durumunda büyük savaşın başlayacağını belirterek, “Hepimiz savaşacağız; hem erkekler hem kadınlar seferber edilecek” açıklamasında bulundu.

Kırım üzerinden Ukrayna'ya olası bir saldırıyı ele alan Kırım Haber Ajansı'nın paylaştığı habere göre, Zelenskıy açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bu çok korkunç bir durum; bunu hayal etmek bile istemiyorum. Ben buna karşıyım. Umarım bu imkansızdır. Yoksa çok büyük savaş olur. Bir hiçbir yere gitmeyeceğiz, hepimiz savaşacağız; hem erkekler hem kadınlar seferber olacak. Bu Ukrayna nüfusu için çok kötü olur. Rusya'nın bunu çok iyi anladığını düşünüyorum."