image

PeyamaKurd - Suriye ve Rojava sınır hattında başlayacaklayacak operasyonlarla ilgili açıklamada bulunan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Güney sınırlarımız boyunca 30 KM derinlikte güvenli bölgeler oluşturmak için başlattığımız çalışmaların eksik kısmıyla ilgili adımları atmaya başlıyoruz" ifadesini kullandı.

Türkiye Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Erdoğan, "TSK, istihbarat, emniyet hazırlıklarını tamamlar tamamlamaz bu operasyonlar başlayacaktır. Perşembe yapılacak MGK'da bu hususta kararlarımızı alacağız" sözlerine yer verdi.

Erdoğan açıklamalarında Rojava için yeni bir operasyon sinyali vererek şu değerlendirmelerde bulundu:

"Güney sınırlarımız boyunca 30 KM derinlikte güvenli bölgeler oluşturmak için başlattığımız çalışmaların eksik kısmıyla ilgili adımları atmaya başlıyoruz. TSK, istihbarat, emniyet hazırlıklarını tamamlar tamamlamaz bu operasyonlar başlayacaktır.

Perşembe yapılacak MGK'da bu hususta kararlarımızı alacağız. Ülkemize ve güvenli bölgelerimize yapılan saldırıların, tacizlerin, tuzakların merkezi konumundaki alanlar harekat önceliğimizin başında yer almaktadır.”