image

PeyamaKurd - Suriye’de muhalif örgütlerden Ceyşul Suvar (Devrim Ordusu) Genel Komutan Yardımcısı Ahmed El Sultan bu hafta ANHA’ya Türkiye hakkında açıklamada bulundu. 

Türkiye’ye yönelik tehditlerde bulunan örgüt liderlerinden El Sultan, “Türkiye’nin Rusya’dan S-400 almasıyla ilgili olarak eğer onları alırlarsa, NATO ortaklarıyla özellikle de ABD’yle karşı karşıya gelirler” dedi. 

Muhalif gruplar ve Suriye rejim silahlı kuvvetleri arasında devam eden çatışmalar nedeniyle felaket olarak nitelendirdiği İdlib’deki rolünü de eleştiren El Sultan, “İdlib’in güneydeki alan, Suriye rejimi ve Rusya’nın o bölgede test ettiği modern silahlar tarafından tahrip edildi” şeklinde konuştu. 

Rejim ordusunun İdlib’e saldırması halinde bölgeden kaçacak bir milyondan fazla insanın felakete yol açacağını iddia eden El Sultan, Efrin’i Türk Silahlı Kuvvetleri ve müttefiklerinden alma konusundaki taahhüdünü yenilerken sonra da İdlib’i alacaklarını sözlerine ekledi. 

ABD’nin bölgede desteklediği örgütlerden biri olan Ceyşul Suvar komutanlarından El Sultan, Efrin kentini Türk Ordusundan aldıktan sonra İdlib’e yönelme sözü verdi. 

Bu haberi gördünüz mü? | Rusya: 1500 IŞİD’li Avrupa’ya döndü, eylem hazırlığında...