image

PeyamaKurd – Türkiye’de Terör ve Güvenlik Uzmanı olan Coşkun Başbuğ, TVNET canlı yayınında ABD'nin Yunanistan üzerinden oynadığı 'Suriye' oyununu ilişkin iddialarda bulundu.

Miçotakis'in yeni Zelenskiy, Yunanistan'ın ise yeni PKK olduğunu öne süren Başbuğ, "Amerika, Yunanistan'ı Suriye konusunu dengelemek için bilerek provoke ediyor” dedi.

"Yunanistan yeni PKK, Miçotakis yeni Zelenskiy"

ABD'nin, Yunanistan üzerinden oynadığı 'Suriye' oyununu anlatan Başbuğ, "Miçotakis yeni Zelenskiy, Yunanistan yeni PKK. Siz Suriye'nin kuzeyine kalıcı bir harekatı başlatın, harekatın tam göbeğinde Yunanistan, 'Karasularını 12 kilometreye çıkardım' diyecektir. Hiç şüpheniz olmasın” sözlerini” dile getirdi.

"ABD bilerek provoke ediyor"

Başbuğ, "Biz harekatı başlattığımız an, Amerika sıkıştığı an, büyük İsrail, büyük orta doğu projesi çökmeye başladığı an Yunanistan '12 mile çıkarttık' kararını verecektir Amerika'nın kışkırtmasıyla. Amerika, Yunanistan'ı Suriye konusunu dengelemek için bilerek provoke ediyor” dedi.

Başbuğ, Miçotakis'in yeni Zelenskiy, Yunanistan'ın ise yeni PKK olduğunu belirten Başbuğ, 'Amerika, Yunanistan'ı Suriye konusunu dengelemek için bilerek provoke ediyor” iddiasında bulundu.