image

PeyamaKurd- İran tarafından 12 yıldır alıkonulan FBI ajanı Robert A. Levinson'un ABD’ye teslim edilmesini isteyen ABD Başkanı Donald Trump, bu adımın atılmasının olumlu olacağı açıkladı.

 Sosyal medya mecrası Twitter üzerinden FBI ajanı Robert A. Levinson hakkında bir açıklama yayınlayan ABD Başkanı Donald Trump, 12 yıl önce İran tarafından “ajanlık” suçlamasıyla FBI çalışanı ve İran’ın uranyum zenginleştirilmesi konusundaki çalışmalarına değindi.

İran’a seslenen ABD Başkanı Donald Trump, "İran'ın, 12 yıldır kayıp olan, alıkoyduğu FBI ajanı Robert A. Levinson'ı ABD'ye teslim etmesi oldukça olumlu bir adım olur” dedi.

FBI çalışanı Levinson'un durumu hakkında temennide bulunan Trump aynı twitte İran’ın uranium zenginleştirme programına da dikkat çekerek, “İran aynı zamanda gelen bilgiler doğrultusunda uranyum zenginleştiriyor. Bu çok kötü bir adım" ifadesini kullandı.

ABD yönetimi daha önce de 2007 yılında İran'da kaybolan eski FBI ajanı Robert Levinson hakkında bilgi sağlayanlara 20 milyon dolara kadar ödül verileceğini açıklamıştı.