image

PeyamaKurd - Eski ABD Başkanı Donald Trump, kaybettiği seçimlerin ardından ilk defa Florida’da bir kalabalığın karşısına çıkarak, 2024 seçimlerinde yeniden aday olabileceğini belirtti.

2021 Muhafazakar Siyasi Eylem Konferansı'nda destekçilerine açıklama yapan Trump, 4 yıl önce başlattıkları siyasi hareketin sona ermediğini, bilakis yola daha yeni çıktıklarını dile getirdi.

Yeni parti iddialarını net bir dille yalanlayan Trump, "Yeni bir parti kurmayacağım, bu yöndeki haberler yalan. Cumhuriyetçi Parti bizim partimiz. Gururlu, çalışkan ve vatansever Amerikalıların oluşturduğu hareketimiz yeni başladı ve sonunda biz kazanacağız" ifadesini kullandı.

Trump konuşmasında gelecek seçimlere aday olup olmayacağı üzerine değerlendirme yaparak, "Kim bilir, belki onları 3. kez yenmek üzere karar alabilirim, tamam mı?" şeklinde konuştu.

İlk başta, Temsilciler Meclisini ve Senatoyu geri kazanacaklarını iddia eden Trump, "Daha sonra biri Cumhuriyetçi başkanlığı kazanacak ama acaba kim?" dedi.

Öte yandan Trump Biden’ın İran'la yeniden nükleer anlaşmaya dönme politikasını eleştirerek, "Hiçbir şey almadan yaptırımları kaldırdılar. Daha müzakereler başlamadan aptalca tüm kozları veriyorlar" tepkisini gösterdi.