image

PeyamaKurd - Afganistan İslam Emirliği Taliban Hareketi Enformasyon Komisyonu yetkili muhabiri Abdullah El Vezir, Washington Post muhabiri Dan Lamothe’un sosyal medya paylaşımını yorumlayarak, Trump’a olası suikast imasında bulundu.

Trump’a suikast imasında Taliban’ı işaret eden El Vezir paylaşımında, “ABD’nin Afganistan savaşı, ABD’nin bir iç sorunu oldu. Beyaz Saray ile ABD askeri/anlaşmalı mafyalar arasındaki bir savaş. Donald Trump’a bir tavsiye: Eğer geri çekilmek istiyorsan bunu çabuk yap ve arkanı kolla!” ifadesini paylaştı.

Washington Post yazarlarından Dan Lamothe, ABD Başkanı Donald Trump’ın Afganistan’daki askerlerini çekme konusunda Pentagon yetkilileriyle yaşanan sorunlara işaret ettiği haberini sosyal medyada değerlendirirken, El Vezir ise bu yorumun altına bir paylaşım yaptı.

Dan Lamothe, “Güven bana Afganistan hakkında duyabileceği her bir şeyi duydu” Trump Yönetiminin bir yetkilisi bunları söyleyerek ekledi: “Başkan, danışmanlarının çoğunun tüm bu savaşlarda ebediyen kalmasını istemesinden yakınıyor” paylaşımını yapmıştı.