image

PeyamaKurd - Lübnan Hizbullahı'nın lideri Hasan Nasrallah yaptığı, kendine yönelik yapılması planlanan suikast ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İran destekli Şii hareketin lideri Nasrallah, Hizbullah bağlantılı El Meyadin'e verdiği röportajda, bir yıl içerisinde hassas güdümlü füze stoklarını iki katına çıkardıklarını dile getirdi.

Örgüt lideri Nasrallah açıklamasında, Hizbullah'ın İsrail ve Filistin içerisindeki her noktayı vurabilecek kapasiteye sahip olduğuna da dikkat çekti.

"ABD, suikast talebini İsrail'e iletti"

Ayrıca Nasrallah, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın, ABD Başkanı Donald Trump’tan kendisinin  öldürülmesini istediğini iddia ederek, ABD'nin bu talebi İsrail’e ilettiğini vurguladı.

ABD tarafından öldürülen İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'ye yönelik suikastın da Suudi Arabistan iş birliği ile düzenlendiğini öne süren Nasrallah, ABD ile İsrail'in Beka Vadisi'ndeki Hizbullah merkezlerini vurma tehditlerine, böylesi saldırılara doğrudan karşılık vereceklerini ifade etti.