image

PeyamaKurdÇin’de yayılıp tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip coronavirüs (Covid-19) salgınında Suudi yönetimi tedbirleri kapsamında Mekke ve Medine'de sokağa çıkma yasağı kararı verdi. 

Coronavirüse karşı Suudi Arabistan, tedbirleri kapsamında Mekke ve Medine'de sokağa çıkma yasağını 24 saat uygulama kararı aldı. 

Ülkenin resmi ajansı SPA'nın Suudi İçişleri Bakanlığı kaynaklarına dayandırdığı haberde, Mekke ve Medine'de ikinci bir emre kadar tam gün sokağa çıkma yasağı ilan edildiği belirtildi. 

Ajansın haberine göre, ülkede kamu ve özel sektörde hayati öneme sahip kurumlarda çalışanların yasaktan muaf tutulacağı belirtilerek, iki kentin sakinlerine 06.00 ile 15.00 saatleri arasında sadece ikamet ettikleri mahalleden sağlık ve gıda temini gibi temel ihtiyaçların giderilmesine izin verileceği ifade edildi. 

Haberin devamında her iki kentte de temel ihtiyaçların satışını yapan yerler, eczaneler, benzin istasyonları ve bankalar dışında ticari faaliyetlerin yasaklandığı bilgisi verilerek, Mekke ve Medine'nin giriş-çıkışlara kapalı olması durumunun da sürdüğü belirtildi.