image

PeyamaKurd - Irak ve Kürdistani bölgelerde terör örgütü IŞİD'in saldırıları yaşanmaya devam ederken Irak ordusu ve güvenlik güçleri, Suriye sınırındaki Anbar vilayetinde IŞİD’e karşı “Çelik İrade” adıyla operasyonun ikinci aşamasını başlattı.

Irak Başbakanı Mustafa Kazımi, başlatılan operasyon ile ilgili Anbar’daki sınır muhafız kuvvetlerine ziyarette bulundu.

Irak ordusunun, Anbar vilayetinin batısında IŞİD’e karşı “Çelik İrade” operasyonu devam ediyor. Operasyona Cezire, Anbar, Kerbela Operasyon Komutanlıkları ve Heşdi Şabi birlikleri de destek veriyor.

Bugün Anbar’a giden Başbakan Kazımi, sınır muhafız kuvvetleri ile Heşdi Şabi karargahlarını ziyaret ederek operasyonun ikinci aşaması hakkında yerinde bilgi aldı.

"Ölümden başka şansınız yok"

Operasyon ve ziyaret ile ilgili Başbakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Kazımi, burada askerlere hitaben konuştu ve IŞİD’i yenilgiye uğratacaklarını dile getirdi.

Ayrıca Başbakan Kazımi yapılacak operasyon ile ilgili değerlendirmesinde şu ifadeleri kullandı:

“IŞİD’li teröristlere siz askeri ve güvenlik açısından bizi test ettiğinizi sanıyorsunuz ama, Allah’a şükürler olsun gün geçtikçe biz başırı kaydediyoruz, siz ise gün geçtikçe yenilgiye uğruyorsunuz. Ölümden başka bir seçeneğiniz de yok.”