image

PeyamaKurd - Ukrayna krizi kapsamında ABD’nin yaptırım tehditleri ile karşı karşıya kalan Rusya, geri adım atmayacağını duyurdu.

 Rusya’nın Washington Büyükelçiliği, sosyal medya hesabı Facebook üzerinden yayımladığı mesajda, "Gerginliği körükleyen Moskova değil Washington. ABD'nin yaptırım tehditlerini dinlerken geri çekilmeyeceğiz” dedi.

Rus büyükelçiliği ayrıca, ABD diplomatik kaynaklarınca atılan ve Moskova'yı 2014'te Ukrayna'yı "işgal etmekle", Kırım yarımadasını ilhak etmekle suçlayan bir tweet'e tepki gösterdi.

Açıklamada 'istenmeyen değişimin bölgesel gerilim bağlamında değerlendirilmesi gerektiği" ifade edildi.

Psaki, Rusya’ya yönelik yaptırımların detaylarını paylaştı!

Öte yandan Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki dünkü basın açıklamasında, Biden yönetiminin Kremlin'e yakın elitlere ve ailelerine yaptırım hazırlığında olduğu iddialarını doğruladı.

Psaki, yaptırım uygulayacakları kişilerin, Kremlin'in "istikrarı bozucu" kararlar almasında etkili olduğunu belirterek "Listede yer alan isimlerin birçoğunun Batı ile derin finansal bağlantıları var. Uygulayacağımız yaptırımlar, bu kişilerin uluslararası finansal sistemler ile bağlantısını kesebilir" diye konuştu.