image

PeyamaKurd - Afganistan meselesi ile ilgili Rusya Devlet Başkanı Putin’in Afganistan Özel Temsilcisi Kabulov, 20 Ekim’deki Moskova Formatı’ndaki toplantıya Taliban’ın davet edileceğini ifade etti.

Basına konuyla ilgili açıklamada bulunan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Afganistan Özel Temsilcisi Zamir Kabulov, Afganistan meselesiyle ilgili Moskova Formatı’nda 20 Ekim'de bir toplantı yapılacağını ve genişletilmiş üçlü toplantının da ayrıca planlandığını vurguladı.

Rus diplomat Kabulov, gazetecilere yaptığı açıklamada, Afganistan meselesiyle ilgili Moskova Formatı'nda 20 Ekim’de Rusya’da bir toplantı yapılacağını da dile getirdi.

Kabulov, yapılacak toplantıya Taliban’ın davet edileceğini belirtirken, Taliban temsilcilerinin hangi seviyede olacağına ilişkin ise bilgi paylaşmadı.

Ayrıca Kabulov açıklamasında, Afganistan konusunda Rusya, ABD, Çin ve Pakistan’ın yer aldığı genişletilmiş üçlü toplantının da planlandığını kaydederek, bu toplantının da ay sonuna doğru olabileceğini belirtti.