image

PeyamaKurd - Rojava’da hareketli dakikalar gittikçe yoğunlaşıyor. Türkiye’nin Rojava’ya operasyon saldırısı ve ABD’nin çekilerek Kürtleri yalnız bırakması birçok kesim tarafından yoğun ve sert eleştiriler alıyor. Terör örgütü IŞİD’i ABD’nin de desteği ile bitiren Kürt güçleri şimdi her zaman olduğu gibi kendi iradesi ile savaşacak.

Rojava’da yaşanan son gelişmeleri doğru bir şekilde PeyamaKurd adresinden takip edebilirsiniz.


ROJAVA’DAN SON GELİŞMELERİ PEYAMAKURD FLOOD'dan TAKİP EDEBİLİRSİNİZ: 


Suriye Demokratik Güçleri (SDG) Suriye sınırlarına ağır silahların nakledildiği haberi verdi. Kürt güçler Deyrezor, Rakka, Tabqa, Hasekê ve Menbiç’e yoğun takviyeler göndermeye devam ediyor.

Ayn İsa Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi, 3 günlük olağanüstü hal ilan etti ve Rojava’daki tüm birimleri, kurumları ve halkı Türkiye’ye sınırına yakın bölgelerde direniş göstermeye davet etti.

Azez: Bugün sabah saatlerinde Efrin Kurtuluş güçleri, Türk destekli çetelere Azez çevresinde saldırdı ve bazı çete üyelerini öldürdü.

Kobanê: ABD güçlerine ait altı zırhlı devriye aracı Kobanê’ye olası bir askeri saldırıyı önlemek için kente yöneldi.

Fransa: Fransa Başbakanı Edouard Philippe, Türkiye'nin Rojava'ya gerçekleştirmeyi planladığı askeri harekata karşı 'DSG'nin korunması gerektiğini' vurguladı.

İran: İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani,“Fakat doğru yol seçilmeli. ABD bölgeden çıkmalı. Oraya Suriye ordusu konuşlanmalı ve Kürtler Suriye ordusunu desteklemeli.”

 

Ayrıntılar eklenecek...