image

PeyamaKurd - Resmi temaslarda bulunmak üzere Katar’da bulunan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Suudi Veliaht Prens Selman arasında yapılması beklenen görüşmenin ayarlanamadığı iddia edildi.

Reuters haber ajansı, Katar'da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Suudi Veliaht Prens Selman arasında görüşme ayarlanmaya çalışıldığını ama 'programların uyuşmadığını' yazdı.

Haberde Erdoğan’ın Prens Selman ile görüşmek istediği ifade edildi. Öte yandan Biri Türk, biri de bir Körfez ülkesinden iki kaynak, Katar'da ikili arasında görüşme ayarlanması için görüşmeler yapıldığını aktardı.

Ancak ismi açıklanmayan Türk yetkili, "Programlar uyuşmadı... Bu hafta kapsamlı bir görüşme yapılacak gibi görünmüyor" dedi. Öte yandan yetkili programların uyuşması halinde böyle bir görüşmenin yakın zamanda yapılabileceğini söyleyip 'bölgesel sorunlar çözüldükçe çok sayıda işbirliği fırsatı olacağını' belirtti.

Görüşme gerçekleşirse Erdoğan ve Muhammed bin Selman, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda öldürülmesinin ardından ilk kez bir araya gelmiş olacak.