image

PeyamaKurd - Büyük bir Rus askeri konvoyunun, Qamişlo’ya ulaştığı ifade edildi. Bölgedeki kaynakları aktardığına göre Menbiç bölgesinden gelen Rus konvoyu, Qamişlo’ya ulaşmadan önce Ein İsa ve Tirbêspî bölgelerinden de geçiş yaptı.

‘Rusya’dan büyük ve ağır askeri sevkiyat’

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR) büyük askeri konvoyun, 42 askeri ve zırhlı araçtan oluştuğunu ayrıca ağır askeri envanterler ile büyük lojistik taşıdığını aktardı. SOHR’da yer alan bilgilere göre Rus kuvvetlerinin Haseke kırsalında yer alan Ebu Rasin kasabası yakınlarında ikinci bir askeri mevki kurdu.‘Ruslar’ın hedefi çatışmaları uzaktan izlemek mi?’

SOHR’un bölgedeki kaynaklarına göre, Rus kuvvetleri bu sabah Qamıişlo kentine doğru büyük bir konvoy ile yola çıktılar. Daha sonra Rus bayrağının yükseldiği ve ikinci noktaları olan Ebu Rasin kasabasına gittiler ve görevlerine devam ettiler.

SOHR’un gözlemlerine göre Rus kuvvetleri bugün Ebu Rasin kasabasında konuşlandı. Rus bayrağını dalgalandırdıkları askeri konumlarını; rejim bölgeleri, Türkiye ve destekçilerinin kontrolündeki noktalardan ayırdılar. Söz konusu bu durum akıllara ‘olası bir savaşta Ruslar, olacakları uzaktan mı izleyecek?’ sorusunu getiriyor.