image

PeyamaKurd - Rus lider Putin'in dile getirdiği sözleri değerlendiren Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya'nın tüm ülkelerle dost olmak istediğini, ancak bu dostluğun akıl hocalığı, diktatörlük, aldatma ve çifte standart değil, gerçek anlamda dostluk olması gerektiğini ifade etti.

Kremlin Sözcüsü Peskov, Rossiya 1 televizyonuna yaptığı açıklamada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in  ‘Rusya'dan bir şeyler ısırıp koparmak isteyenlerin dişlerini kırarız’ şeklindeki ifadeleri ile ilgili konuştu.

Sözcü Peskov değerlendirmelerinde, “Başkan, dünya görüşümüzün değişmezini açıkça ortaya koydu. Biz herkesle dost olmak isteriz, fakat bu akıl hocalığı, diktatörlük, aldatmaca, çifte standart değil, gerçek dostluk olmalı ve biz dost olmasını biliriz” sözlerine yer verdi.

Ayrıca Peskov, bununla birlikte Rusya’nın kendisine ait olan bir şeye hak iddia edilmesine izin vermeyeceğine de vurgu yaparak, “Fakat asla hiç kimsenin bize ait olan bir şey üzerinde hak talep etmesine izin vermeyeceğiz. Ve hiç kimseye buna izin vermeyecek kadar güçlü ve kuvvetliyiz” yorumunda bulundu.