image

PeyamaKurd- Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı resmi törenle karşıladı.

Erdoğan, Muhammed bin Selman'ı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin ana giriş kapısında karşıladı.

Devlet erkânı, tam tekmil hazırdı

Törende, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve daha birçok devlet yetkilisi yerini aldı.

Resmi karşılama töreninden sonra, baş başa görüşmeye geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Muhammed bin Selman’ın, heyetler arası görüşme yapacakları bildirildi.

Ekonomi, enerji ve güvenlik anlaşmaları imzalanacak

İki ülke arasında bir ticari anlaşmanın da imzalanması bekleniyor. Ayrıca, görüşmede, ikili ilişkiler başta olmak üzere, bölgesel ve uluslararası gelişmelerin de değerlendirileceği de aktarıldı.

Reuters’in haberine göre, Suudi fonlarının Türkiye'deki sermaye piyasalarına girmesi için yapılan bir plan da ele alınacak.