image

PeyamaKurd - İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in oğlu Galler Prensi Charles, savaştan ötürü Ukraynalı mültecileri ziyaret etmek üzere Romanya’nın başkenti Bükreş’e gitti.

Clarence House tarafından yapılan açıklamada, “Romanya hükümdarı Margareta ile beraber Galler Prensi Charles, Romanya makamlarının, uluslararası ve yerel örgütlerin Ukrayna’daki insani krize verdiği mükemmel tepkiyi doğrudan görmek için Bükreş’teki Romexpo Bağış Merkezini ziyaret etti” ifadeleri yer aldı.

Clarence House, ziyaretin bir parçası olarak Prens Charles’ın Ukrayna’daki savaştan kaçan Ukraynalılarla bir araya geldiğini aktardı.

Prens Charles’ın Romanya’ya yaptığı bu son ziyaretinin, “Ukrayna topluluğunu desteklemek için son aylarda üstlenilen bir dizi angajmanı takip ettiğini” belirten

Clarence House, Romanya’daki Romexpo Bağış Merkezindeki Ukraynalı mülteci sayısında “sürekli bir artış” görüldüğünü belirtti.

Ziyaretinde Ukraynalı mültecilerle tercüman aracılığıyla konuşan Prens Charles, “Ukraynacamın daha iyi olmasını dilerdim. Sizin için çok şey hissediyoruz, bu durum bir kabus” diyerek, Ukrayna halkının cesaretine hayranlık duyduğunu söyledi.