image

PeyamaKurd - Türkiye Milli Savunma Bakanlığı, Haftanin’de başlatılan Pençe-3 operasyonu kapsamında yapılan hava saldırısında 9 PKK’linin öldürüldüğünü açıkladı. PKK ise bombardımanda herhangi bir kayıplarının olmadığını açıkladı.

Türkiye Milli Savunma Bakanlığı dün Kürdistan Bölgesi toprakları içinde yer alan Haftanin ve Sinaht bölgelerine yönelik “Pençe-3” ismi ile yeni bir operasyon başlatıldığını açıklamıştı.

Bakanlıktan bugün yapılan açıklamada ise operasyon kapsamında PKK’lilere ait silah mevzii, sığınak ve barınakların vurulduğu ve 9 PKK’linin öldürüldüğü ifade edildi.

‘PKK: Operasyon abartılıyor’

Diğer yandan PKK’nin askeri kanadı HPG ise, Haftanin’de devam eden operasyonun TSK tarafından “abartılarak kamuoyuna servis edildiğini” savundu.

HPG’den yapılan açıklamada, operasyonun Kırya Reş ve Şivan ve Serbend karakollarının çevresini kapsadığı ve karakol çevreleri dışında askerlerin herhangi bir hareketi bulunmadığı kaydedildi.

Bombardımanların doğrulandığı açıklamada, savaş uçaklarının Haftanin’deki Hantur tepesini rastgele bombaladığı, ardından bölgeye obüs ve havan atışı yapıldığı fakat herhangi bir kaybın yaşanmadığı ifade edildi.